Mrs ALLEN, Ciara Housemistress Turner, Music
Mr ALLEN, Jonathan  Head of Classics
Mr ALLINGTON, Lloyd Director of Drama
Miss ARCHER, Gabriella Teacher of Classis
Miss ASH, Angela Teacher of Art
Rev’d ASH, John Chaplain
Mr BABER-WILLIAMS, Greg Director of Sport
Miss BAILEY, Laura Assistant Librarian
Mr BALDANZI, Davide GTA
Mr BELL, Simon Director of Choral Music
Mrs BOURNE, Claire Teacher of Geography
Dr BRADLEY, Mayumi Teacher of Biology / Assistant Director of Studies
Mrs BROWN, Karen Numeracy Support Teacher
Miss CARAMES-CASTELO, Isobel Teacher of Spanish
Mr CHAPMAN, Dale Teacher of Chemistry, Joint Assistant Housemaster Tower
Mr CRADOCK, Alisdair Head of Geography
Mrs CRADOCK, Fleur Head of Equestrianism
Mrs DAVIS, Emma Teaching Assistant
Mrs DAVIS, Jacquie Deputy Head (Pastoral)
Mrs DAVIS, Mandy Teacher of DT, Teacher of IT
Mrs DERBY, Joy Teacher of Chemistry
Miss DONALDSON, Rhona Head of Academic PE / Director of Middle Year Studies
Miss DUFFIN, Olivia Speech and Drama
Mrs EVANS, Caroline Head of Art
Mr EVANS, David Senior Master
Mr EVANS, Dominic Head of Design Technology / I/C CCF
Mrs FELTHAM, Cathy HSM Mead,  History
Mr FITZGERALD, Darren Head of E Learning
Mrs FRANKLIN, Michelle Year 9 Science Coordinator, Exams Officer
Mr GARNER, Peter Head of Mathematics
Mr GEORGE, Alastair Director of Fourth Form Studies, Maths
Mrs GEORGE, Jayne Teacher of Mathematics
Mrs GILLETT, Emma Teacher of English/ ELT
Mrs GOODWIN, Christine Teacher of ELT
Miss GORDON, Kylie-Ann Teacher of Mathematics
Mr HALL, Andrew Deputy Headmaster
Mrs HARBIT, Ruth Teacher of Biology
Mr HARDAKER, Jonathan Head of Business and Economics
Mrs HARRIS, Fiona Teacher of Mathematics
Mr HARVEY, Paul Head of Physics
Miss HODGKINSON, Emma English
Mrs HOLDER, Katie Director of Netball
Mr HOLE, James Deputy Head (Academic), English
Mr HOOPER, Chris Modern Languages, External Courses Director
Mrs KENT, Julie Housemistress Shelburne
Mrs LAIT, Samantha Assistant Director of Sport
Mrs LEDLIE, Kate Head of English
Mrs LEWIS, Crystal Teacher of Biology
Miss LONG, Kelly Director of Swimming
Mr MACKEY, Ben Whole School Hockey Coach
Mrs McKECHNIE, Hermione Teacher of Mathematics
Mr McKECHNIE, Mark Teacher of Physics
Mr MEARS, James Teacher of Business Studies
Mr MILNE, Alastair Teacher of History and Politics
Mrs MILNE, Kate Housemistress Hatherley, English
Mr MOCHAN, Dominic Head of Religion, Philosophy and Ethics
Mrs MONTGOMERY, Charlie Teacher of Modern Languages, Director of Community Action and Tutoring
Mrs MONTGOMERY, Paul Housemaster Field, History
Mr NEEDS, Aron Head of Chemistry
Mrs PENDRY, Monique  Modern Languages
Mrs PORTER, Helen Director of Music
Mr POWELL, Mike Director of Cricket
Mr POXON, Brian Housemaster Tower, Religious Studies
Mr PRICE, Benjamin HSM Dale, Geography
Miss RICHARDS, Donna Head of Girls’ Hockey/PSHE
Mrs RUSHTON, Rachel Teacher of Art
Mr SALISBURY, Bradley Headmaster, RS
Mr SHELDON, Jonny Head of History and Politics
Mr SLADE, Justin Housemaster Brook Court, Business
Mr SPRING WALLIS, Alan Teacher of Physics, Joint Assistant Housemaster Tower
Mrs SPRING WALLIS, Amy Housemistress Fawley, Teacher of English
Mr STANLEY, Andrew Director of Rugby
Miss STEWART, Francesca Teacher of Classics
Mr STOTT, Jonathan Teacher of Mathematics
Mr SUCKLE, Zachary Librarian, Head of Careers
Mr SUMNER, Joshua Head of Modern Languages
Miss TAYLOR, Maria Head of Dean Close Cookery School
Mrs TOTTMAN, Romey Head of Learning Support, Housemistress Gate
Mr TREDGETT, Gary Director of Hockey
Mrs VEST, Rachael Head of ELT
Miss VILLIERS, Suzanne Teacher of Modern Languages
Miss VINES, Rebecca Head of Speech & Drama
Mrs WATTS, Marianne Teacher of Curriculum Support
Mr WILKES, Matthew Head of Biology / Director of Sixth Form Studies
Miss WILLIAMS, Anna Teacher of Business and Economics
Miss WILLIAMS, Tracey Head of Psychology
Mr WOOD, Richard School Marshall
Mr YEMM, Matt Director of Tennis

Mr

Miss

Strange, Noah

Ackroyd, Lucy

Assistant Chaplain

Assistant Chaplain